hakkimizda_

Bizim için her ayrıntı önemlidir.

2007 yılında kurulan şirketimiz BENTAŞ BENTONİT A.Ş. ülkemizde bulunan beyaz bentonit rezervlerini, çeşitli işlemlerden geçirerek dünyada 50 ülkeye ihraç etmektedir. Türkiye’deki beyaz bentonit rezervlerinin %90 yakın kısmı Ordu-Ünye-Fatsa civarındadır. Bu rezervlerin önemli bölümü şirketimiz himayesindedir.

Türkiye pazarının %80’inden fazlasını biz domine ediyoruz. Ülke genelinde 30’a yakın büyük toptancı ya da iş ortağımız var. Ayrıca hem üretim kapasitesi hem de paketleme kapasitesi olarak Avrupa’da da ilk 3 firmadan birisiyiz. Bugün 120.000 ton granül üretim kapasitesine sahibiz ve 135 kalifiye personele istihdam olanağı sağlamış durumdayız.

Turgay Ömür - CEO

Bentonit kedi kumunun yanında, seramik için mikronize bentonit de ürettik. Hindistan başta olmak üzere İtalya, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin gibi ülkelere mikronize bentonit satıyoruz.

Ayrıca iş ortaklarımızdan gelen, natürel olmak koşuluyla uygun fiyatlı ikinci bir ürün talepleri doğrultusunda, topaklanmayan Diatomit kedi kumunu da piyasaya sunuyoruz.

Avrupa’da her noktaya ulaşmış olmanın vermiş olduğu mutlulukla son 2-3 senedir kendi markalarımıza yatırım yapmaktayız. Bugün VANCAT markamız 39 ülkede, CAT’S WHITE markamız 12 ülkede satılmaktadır. BENTAŞ olarak ilk hedefimiz Türkiye’nin üretimden satış yapan ikinci 500 ile üretimden ihracat yapan yine ikinci 500 firmaları arasına girebilmek. İkinci hedefimiz ise marka değerlerimizi arttırmak, VANCAT ve CAT’S WHITE markalarımızı tüm dünyada tanınır hale getirebilmektir.

Güçlü, deneyimli ve güvenilir iş ortağınız olarak her zaman yanınızdayız.