Topaklanan kedi kumu olarak bilinen Bentonit kedi kumlarımız %100 doğal olup, kötü koku hapsetme seviyeleri %50'nin üzerindedir.

İleri teknoloji ile kullanıma hazır hale getirdiğimiz kedi kumlarımız ile, hem evde yaşayan kedi dostlarımıza hem de sahiplerine çok daha hijyen ve çok daha konforlu bir ortam sunuyoruz.

Topaklanan kedi kumu olarak bilinen Bentonit kedi kumlarımız %100 doğal olup, kötü koku hapsetme seviyeleri %50’nin üzerindedir. Isıl işlemden geçerek üretildiği için son derece hijyen olan Bentonit serisi kedi kumlarımız ayrıca çift eleme sistemi kullanılarak tozdan arındırılmaktadır. Piyasadaki kumların çok altındaki toz seviyemiz %0.5 seviyelerindedir.

KediKumlariTablo_

5 ayrı ana granül boyutlarında ürettiğimiz Bentonit serisi kedi kumlarımızın ürün çeşitlendirmesi için kullanılan katkı maddelerinde bile organik ve doğal maddelerden yararlanıyoruz.

Bu sayede doğallığının sabit kalmasına özen gösteriyoruz. Üretilen her ürüne farklı parfümler ekleyerek tüketicilerimize farklı koku seçenekleri sunuyoruz.
Ayrıca daha hassas tüketicilerimiz için Klinik Serisi ürünler üretmekteyiz. Özellikle kötü koku kontrol seviyesi %90’lar seviyesinde olan “Aktif Karbon”lu ürünümüz ve hasta kedilerin dışkısında var olan bakterileri ekstra yok etme özelliğine sahip “Antibakteriyel” ürünümüz bunlara örnektir.

Ayrıca topaklanmayan kedi kumu olarak bilinen ve özellikle çok sayıda kedi beslenen evlerde tercih edilen, yüksek sıvı absorbe kapasitesine sahip Diatomit kedi kumlarımız ile de tüketicilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Bentonit (Topaklanan) Kedi Kumlarımız

Bentonit_0,60-1,60mm

0,60 – 1,60 mm

Ultra Compact

Tane boyutu deniz kumu kalınlığına yakın olduğu için kedi patileri kumu daha yumuşak algılar. Ultra Compact ürün diğer ürünlere kıyasla daha yassı ve daha iyi topaklanır. Sıvı emme kapasitesi de çok yüksektir. Bu yüzden tüketim ekonomisi sağlar. Özellikle yavru kediler için ideal bir granül boyutudur.

Bentonit_0,60-1,80mm

0,60 – 1,80 mm

Super Compact

Tane boyutu ince olduğundan hem iyi topaklanır hem de iyi oranda sıvı emer. Topak şekli ince ve homojen granül dağılımdan dolayı yassıdır. Patisi hassas yetişkin kediler için çok ideal bir üründür.

Bentonit_0,60-2,25mm

0,60 – 2,25 mm

Compact

Piyasada en çok satılan topaklanan boyuttur. Topak şekli diğer ürünlere göre yassı değil kartopu gibi yuvarlaktır. Sıvı emme kapasitesi yüksektir. Daha çok yetişkin kediler için idealdir.

Bentonit_2-4mm

2,0 – 4,0 mm

Coarse

Sıvı emme ve topaklanma kapasitesi diğer tüm topaklanan granül boyutlarına göre en zayıf olanıdır. Topaklar zayıf olduğundan pati darbeleriyle kırılma özelliği gösterebilir. Granül boyutu iri olduğundan kedilerin kumu dağıtması daha zordur. Ayrıca, taneler pati aralarına sıkışmayarak taşınma engellenmiş olur, uzun tüylü kedilerde de ideal kullanım sağlar.

Bentonit_0,6-4mm

0,6 – 4,0 mm

Coarse Plus

Compact granüller sayesinde topaklanma coarse ürüne göre daha sağlam ve daha büyük kartopu şeklindedir. Sıvı emme kapasitesi yeterli seviyede olup, granüllerin pati arasında taşınması coarse kadar olmasa da azdır. Dağılmış granüllere hassas kedi sahipleri açısından tavsiye edilecek granül boyudur.

Diatomit (Topaklanmayan) Kedi Kumumuz

Diatomit_1-7mm

1,0 – 7,0 mm

Coarse XL

Bentonit kumundan farklı olarak topaklanmayan kumların granül boyutları daha büyük olmak durumundadır. Topaklanma özelliği göstermez ancak bünyesinde sıvı absorbe eder. Ayrıca belli bir seviyeye kadar kokuyu hapseder. Kimyasal içerikli olan silica (kristal) kedi kumuna alternatif en iyi doğal üründür.

Fabrikamızda bulunan 9 farklı paketleme hattı ile müşterilerimizin ambalaj ihtiyaçlarını karşılıyoruz.

Paketleme kapasitemiz kedi kumunda 120.000 mt/yıl civarındadır.